Copyright by BOMIS® & Marzena Raźniewska-Półkoszek. All rights reserved.

 

Celem szkolenia jest wsparcie osób na stanowiskach kierowniczych

- w praktycznym zastosowaniu art. 94 kodeksu pracy z perspektywy praw i obowiązków pracodawcy i przełożonego oraz pracownika i podwładnego;

- w stosowaniu zasad profesjonalnej komunikacji z podwładnym i budowaniu relacji interpersonalnych w oparciu o pryncypialne wartości organizacji;

- w wykształceniu umiejętności reagowania w sytuacji doświadczania mobbingu, obserwowania cudzych skłonności do bycia mobberem lub do bycia ofiarą;

- w przyjmowaniu asertywnych postaw wobec próby nadużycia pojęcia mobbing w sytuacji prowadzenia rozmów oceniających, formułowania krytyki, udzielania nagany, zwalniania pracownika;

- w odróżnianiu konfliktu interpersonalnego na linii przełożony – podwładny od zachowania naruszającego prawa pracownika.

 

Zakres tematyczny szkolenia wyznaczają odpowiedzi na kluczowe kwestie

1. Jak należy definiować mobbing i inne formy dyskryminacji w środowisku pracy w oparciu o polskie i unijne regulacje prawne?
2. Jak rozpoznać istnienie zjawiska we własnym zespole pracowniczym i odróżnić ofiarę od mobbera?
3. Jak rozróżniać trafnie kierunki mobbingu, np. szef – podwładny, podwładny – szef, pracownik – pracownik i inne?
4. Jak przeprowadzić w perspektywy szefa lub współpracownika rozmowę z osobami dotkniętymi zjawiskiem w celu identyfikacji stanu faktycznego?
5. Jakie są podstawowe zasady prowadzenia mediacji?
6. Jak odróżnić nadużycia pojęcia mobbing i sytuację zwykłego pomówienia od rzeczywistego zachowania patologicznego?
7. Jak aktywnie zapobiegać sytuacjom sprzyjającym mobbingowi, a także sytuacjom konfliktowym lub animozjom interpersonalnym w zespole?
8. Jakie są koszty ignorowania mobbingu w zespołach z perspektywy całej organizacji?
9. Jaką przyjąć strategię profilaktyki mobbingowej, możliwą do wdrożenia w organizacji
„od ręki”?
10. Jakie zadania po szkoleniu każdy z uczestników może wykonywać samodzielnie?

 

Sposób prowadzenia zajęć

Na przebieg szkolenia składają się  3 sesje godzinne video, podczas których uczestnicy zapoznają się ze treścią szkolenia i mają szansę zadawać pytania. Praca indywidualna uczestników polega na rozwiązywaniu zadań, analizie przypadków, które następnie poddawane są weryfikacji wykładowcy. 

 

Autorka programu i osoba prowadząca szkolenie 

 

Marzena Raźniewska-Półkoszek –  z pasją łączy praktykę kierowniczą z prowadzeniem zajęć dydaktycznych i usług doradczych. Podczas szkoleń i indywidualnych konsultacji przekazuje zasady sprawdzone i skuteczne w życiu służbowym. Jest zapraszana do współpracy przez zarządy przedsiębiorstw, kierownictwa urzędów administracji państwowej i samorządowej, a także dziennikarzy zajmujących się tematyką zarządczą. Występuje również jako mówca motywujący podczas konferencji, zjazdów i spotkań integracyjnych. Praktyczne umiejętności wspiera wiedzą zdobytą m.in. poprzez ukończone studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym [poprzednio Akademia Ekonomiczna] w Poznaniu, studia podyplomowe MBA Executive Nottingham Business School oraz studia polonistyczne na UAM w Poznaniu, a także liczne kursy z psychologii i ekonomii.

Jest mediatorem sądowym, specjalizującym się w mediacjach pracowniczych  i gospodarczych. Zainicjowała mediację pracowniczą m.in w Urzędzie Miasta Poznania. Przeszkoliła w zakresie mediacji pracowników HR oraz kadrę kierowniczą m.in. PKN Orlen, Narodowego Funduszu Zdrowia, NSZZ Solidarność, PGNiG S.A., ZUS.  Jest prezesem organizacji rzeczoznawczej BOMIS https://rzeczoznawcy.bomis.pl i od ponad 20 dyrektorem zarządzającym firmy BOMIS  https://www.bomis.pl. Więcej na https://trudni.eu

 

 

 

trudni.eu


Cena

590 [pięćset dziewięćdziesiąt] zł netto + 23% VAT.

Cena obejmuje uczestnictwo jednej osoby w szkoleniu 6 godzinnym realizowanym ZDALNIE oraz materiały szkoleniowe opracowane indywidualnie i dostarczone elektronicznie. Certyfikat uczestnictwa wysyłany jest wg indywidualnych preferencji.


Organizacja zajęć

Zdalna praca szkoleniowa realizowana jest w sekwencji godzinowej

10.00 - 11.00 sesja video, wykład

11.00 - 12.00 warsztaty, praca indywidualne

12.00 - 13.00 sesja video, wykład

13.00 - 14.00 warsztaty, praca indywidualna

14.00 - 15.00 sesja video, praca indywidualna.

 

Uwarunkowania organizacyjne

Uczestnik powinien sprawdzić, czy ma dostęp do łącza internetowego oraz czy urządzenie, z którego zamierza korzystać podczas zajęć ma zainstalowaną przeglądarką internetową, kamerę i głośnik. Uwarunkowania organizacyjne: dostęp każdego z uczestników do internetu i urządzenia z zainstalowaną przeglądarką internetową, kamerą i głośnikami. 


Kontakt

Tel. +48 665 484 888
e-mail: szkolenia@bomis.pl 

Regulamin szkolenia - pobierz pdf

 

Zapraszamy także na:

udostępnij!

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA W SZKOLENIU

Zgłaszam uczestnictwo w szkoleniu BOMIS®: Profilaktyka rozważnego kierownika, czyli jak uniknąć posądzenia o mobbing i inne formy dyskryminacji - ZAJĘCIA ZDALNE w terminie 27 marca 2025 r.

Akceptuję cenę szkolenia 590 netto + 23% VAT

DANE DO WYSTAWIENIA DOKUMENTÓW KSIĘGOWYCH
UWAGA: Należy uzupełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką.
Wiadomość została poprawnie wysłana. Proszę sprawdzić e-maila z potwierdzeniem.

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Profilaktyka rozważnego kierownika, czyli jak uniknąć posądzenia o mobbing i inne formy dyskryminacji - ZAJĘCIA ZDALNE

DYKCJONARZ BOMIS-u, czyli mownik biurowo - światowy

zamknij
Publikacja bezpłatna, wysyłana na wskazany poniżej adres e-mail

Język służb finansowych, kadrowych, sprzedażowych i specjalistycznych firm i urzędów oraz język rzeczoznawców, prawników, mediatorów, konsultantów i koordynatorów BOMIS-u niczym dwa statki płynące z nurtem różnych rzek, trafiają do tego samego akwenu morskiego. By na szerokie wody wypłynąć i dotrzeć do portu o nazwie POROZUMIENIE, trzeba radzić sobie zarówno na fali sztormowej, jak i w czasie ciszy morskiej.

Przekazujemy Państwu na rzecz rozwoju umiejętności oddawania istoty rzeczy przez język giętki oraz na rzecz POROZUMIEWANIA SIĘ ŚWIADOMEGO I SKUTECZNEGO
dziełko spontaniczne, z życia wzięte,
aspiracją leksykonu nadęte
z przymrużeniem oka wskazujące
skąd w firmie biorą się pieniądze.

Marzena i Andrzej Półkoszkowie

Formularz zamówienia